Dlaczego warto ocieplać budynki pianką izolacyjną?

Duża część budynków jest dzisiaj wciąż nieocieplona. Przez to nagrzanie takiego domu wymaga znacznie większej ilości ciepła, ponieważ przez tynk ciepło bardzo szybko przedostaje się na zewnątrz. Ocieplanie budynków to nie tylko dużo oszczędność ciepła, ale także ulga dla Twojego portfela, ponieważ rachunki na pewno będą mniejsze. Szacuje się, że dobrze wykonana izolacja daje możliwość na zaoszczędzenie nawet do 50% nakładów poniesionych na ogrzewanie. Jakie jeszcze mamy zalety korzystania z ocieplenia budynków pianką izolacyjną?

Hale stalowe
http://www.makosz.com.pl/
Produkcja i montaż konstrukcji stalowych
dla budownictwa i przemysłu – firma Makosz.

Zastosowanie pianki izolacyjnej do ocieplania budynków daje nam 100% szczelności. Hale stalowe. Pianka izolacyjna jest zrobiona z poliuretanu. Poliuretan jest materiałem, który jest znacznie trwalszy niż inne rozwiązania i odznacza się znacznie lepszymi parametrami. Piankę poliuretanową nakłada się za pomocą natrysku. Dzięki temu pianka tworzy jednolitą, pozbawioną mostków termicznych warstwę. Pianka należy do materiałów otwarto-komórkowych i jest pianką paro-przepuszczalną. Dzięki temu para może spokojnie przedostać się przez materiał i zapobiega powstawaniu wilgoci w mieszkaniu. Potocznie mówi się o tym, że taka pianka oddycha, zapobiega to powstaniu w domu „dusznej” atmosfery, która porównuje się czasem do warunków panujących w termosie.

Bardzo dużą zaletą, której nie posiadają np. materiały włókniste jest nie przewiewność materiału. Dzięki temu ograniczamy powstawanie pętli konwekcyjnych, które odpowiadają w bardzo dużej mierze za bardzo duże straty energetyczne. Zastosowanie pianki poliuretanowej może także znacznie zmniejszyć czas budowy. Jest to szybki sposób na ocieplenie nowego budynku.

Pianka poliuretanowa bardzo dobrze przywiera do powierzchni zarówno drewna, folii paro-przepuszczalnej, ale także płyt OSB, cegły, a nawet betonu! Dlatego, że jest bardzo elastyczna idealnie przywiera do konstrukcji dachu oraz pracuje z nią. Pianki poliuretanowe należą do bardzo lekkich materiałów, co także jest dużym plusem na tle innych materiałów dostępnych na rynku, a używanych do ocieplania budynków. Dzięki temu jest możliwa termomodernizacja obiektów starszych przeprowadzona poprzez ocieplenie dachu zwykle bez dodatkowego wzmocnienia konstrukcji.

Pianki, które należą do pianek poliuretanowych są bezpiecznym materiałem, zarówno dla zdrowia jak i dla środowiska. Są one materiałami, które nie pylą, nie kruszą się, nie utleniają, a jednocześnie zachowują swoje właściwości przez cały okres użytkowania budynku.

Wiele osób boi się, że poprzez ocieplenie budynku, w ich mieszkaniu pojawi się pleśń oraz grzyby. Zastosowanie pianki poliuretanowej zapobiega rozwojowi pleśni. Pleśń Tworzy się w momencie, gdy woda nie może przedostać się na zewnątrz, a pianka izolacyjna jest wykonana w taki sposób, że para przedostaje się na zewnątrz i tym samym dom „nie jest wilgotny”.

Pianka izolacyjna może okazać się także idealnym sposobem na wyciszenie domu i odpowiednią izolację akustyczną. Może być to bardzo przydatna sprawa w przypadku dużych miast, gdzie na co dzień mamy do czynienia z gwarem miejskim. Dzięki zastosowaniu pianki izolacyjnej, hałas ten w znacznie mniejszym stopniu będzie przedostawał się do wnętrza.

Dużym plusem może okazać się także ochrona domu przed nadmiernym nagrzewaniem się latem. Szczególnie w przypadku poddasza może się okazać to bardzo dobrym rozwiązaniem!