Jak wybrać zasilacz do LED?

Niezależnie od tego, czy budujesz własną oprawę LED, modernizujesz istniejące oprawy, czy też kupujesz nowe lampy LED, będziesz musiał znaleźć odpowiednie źródło zasilania dla swoich diod LED. Aby działały one prawidłowo potrzebny będzie sterownik do LED o stałym natężeniu prądu lub zasilacz o stałym napięciu (lub kombinacji obu). Istnieje wiele różnych czynników, które należy wziąć pod uwagę, wybierając zasilacze do LED. Ten post pomoże Ci wybrać odpowiedni zasilacz dla Twojego oświetlenia.

Większość diod LED potrzebuje urządzenia ograniczającego prąd (niezależnie od tego, czy jest to sterownik, czy rezystor), aby zapobiec przeciążeniu diod LED. Ten sterownik prądu stałego lub rezystor ograniczający prąd jest używany do regulowania prądu do diod LED, utrzymując je w bezpiecznym stanie i maksymalizując ich żywotność. Charakterystyka elektryczna diod LED zmienia się wraz z ich nagrzewaniem; jeśli prąd nie jest regulowany, diody LED będą pobierały zbyt dużo prądu. To sprawi, że jasność diod LED będzie się wahać, prowadząc do wysokiej temperatury wewnętrznej, która ostatecznie doprowadzi do awarii światła LED.

układ led

JAK WYBRAĆ ODPOWIEDNI ZASILACZ?

Zasilacze do LED stałonapięciowe mogą być używane do zasilania diod LED, które mają rezystory lub sterowniki prądu stałego już w systemie. Tego typu produkty zazwyczaj wymagają napięcia prądu stałego. Innymi popularnymi zasilaczami, są zasilacze do LED stałoprądowe, które wymagają napięcia wejściowego DC.

Jeśli potrzebujesz zasilacza, który przekształci napięcie prądu zmiennego w gospodarstwie domowym na bezpieczne napięcie prądu stałego, to dobrym wyborem będą zasilacze do LED stałonapięciowe.Przed Tobą do rozważenia wiele kwestii, które mają wpływ na znalezienie odpowiedniego źródła zasilania.

Moc

Aby zacząć, dowiedz się, ile prądu pobiera Twoje światło. Jeśli masz nadzieję, że uruchomisz więcej niż jedno światło z jednego źródła zasilania, musisz zsumować pobór mocy, aby znaleźć całkowitą ilość zużytych watów. Upewnij się, że masz wystarczająco duży zasilacz z całkowitą mocą obliczoną na podstawie diod LED.

Napięcie

Podczas budowy oprawy LED lub wymiany złego zasilacza ważne jest, aby najpierw sprawdzić, czy napięcie wyjściowe jest zgodne z napięciem diod LED. Produkty LED ze wbudowanymi regulatorami prądu będą zazwyczaj dość dobre w określaniu napięcia wejściowego, które powinno być użyte.

Możliwość przyciemniania

Jeśli Twoje diody LED są przyciemniane i chciałbyś dostosowywać ich jasność, upewnij się, że wybrałeś zasilacz, który umożliwia przyciemnianie. Specyfikacje zasilacza powinny określać, czy źródło zasilania jest regulowane, czy nie i jakiego typu sterowanie wykorzystuje.

Efektywność

Wydajność zasilacza mówi o ilości energii, która rzeczywiście idzie w kierunku zapalenia się diody LED. Im wyższy jest procent sprawności zasilacza, tym więcej energii oszczędzasz. W przypadku zastosowań z diodami LED dobrym pomysłem jest wybór źródła zasilania o wydajności 80% lub wyższej.

Rozmiar

Wybierając zasilacze do LED, ważne jest, aby wiedzieć, gdzie chce się je zamontować lub zainstalować. Jeśli chcesz umieścić zasilacz wewnątrz, musi być wystarczająco mały, aby zmieścił się w przewidzianym miejscu. Jeśli jednak oświetlenie LED znajduje się na zewnątrz, w widocznym miejscu, to powinien być zamontowany w pobliżu światła. W sklepach zasilacze do LED dostępne są w różnych rozmiarach i kształtach, dzięki czemu mogą dopasować się do Twoich potrzeb.

KOMENTARZE:
• Artur
http://led-sklep.com/k4,oswietlenie-led-zasilacze-do-led.html | 2019-08-13

Dobre wskazówki