Jaki zapach do samochodu wybrać?

Obecnie nie wyobrażamy sobie życia bez samochodów. To one pozwalają nam szybko przemieszczać się w różne miejsca. Ułatwiają dojazd do pracy, czy szkoły. Dzięki nim możemy zwiedzać odległe kraje, bez konieczności latania samolotem. Jednak, aby podróże upływały w przyjemnej atmosferze, warto zadbać o sprawność auta, porządek, a także odpowiedni zapach do samochodu.

Wbrew pozorom zapach do samochodu ma duży wpływ na sposób, w jaki kierowca jedzie. Są zapachy zbyt intensywne, które rozpraszają i przy dłuższej jeździe powodują ból głowy lub mdłości. Na rynku dostępne są również zapachy wyostrzające zmysły oraz korzystnie wpływające na koncentrację. To jaki zapach wybierzesz do swojego samochodu, zależy przede wszystkim od Twoich osobistych preferencji. Pamiętaj również o swoich pasażerach, zwłaszcza jeśli są nimi dzieci. W takim przypadku stawiaj na neutralne aromaty, które nikomu nie będą przeszkadzać.

choinka zapachowa

Najczęściej wybierany zapach do samochodu to zapach morskiej bryzy, który doskonale odświeża wnętrze auta. Poza tym często wybierane są aromaty:

Coraz rzadziej kierowcy stawiają na zapach wanilii. Niestety jest on dość mocny i słodki, przez co przy dłuższych podróżach może powodować nudności bądź migreny. Woń takiego aromatu nie powinna być bowiem zbyt intensywna, a tylko delikatnie odczuwalna.

Co zrobić, aby zapach do samochodu pachniał jak najdłużej? Każdy z nas chyba zna tą sytuację, kiedy dokonuje zakupu nowego odświeżacza do swojego auta, a on już po kilku dniach nie wydziela żadnego zapachu. Istnieją jednak sposoby, dzięki którym będziemy mogli cieszyć się przyjemnym zapachem przez długi czas.

Do najpopularniejszych typów zapachów samochodowych zalicza się "choinka". Jej trwałość można przedłużyć, nie ściągając z niej całkowicie folii zabezpieczającej, tylko pewną część. Poza tym nie należy eksponować jej na promienie słoneczne, które powodują wyschnięcie olejków eterycznych.

Zapach do samochodu w granulkach to drugi z kolei najczęściej wybierany produkt, jeśli chodzi o aromaty do aut. W porównaniu z "choinką" pachnie on nieco dłużej, lecz, aby woń się uwalniała, warto co jakiś czas potrzeć granulki. Zazwyczaj znajdują się one w specjalnym woreczku, więc nie jest to zbyt trudne. Należy tylko uważać, aby nie wypadły i przez przypadek nie trafiły w ręce dzieci.

Na rynku od niedawna dostępne są również zapachy z regulacją intensywności. Dzięki temu możemy kontrolować zużycie aromatu, a także moc ich woni. To doskonała opcja dla tych, którzy dzielą swój samochód np. ze współmałżonkiem i każdy z nich ma inne preferencje zapachowe.


źródła:
http://euroaroma.pl/zapachy-samochodowe.html